یک سال در زندان؛ روایت یک زن سیک از زنده‌گی زیر سلطه طالبان در کابل

۸صبح، کابل: یک زن سیک که مادر دو کودک است و پس از حمله خونین ماه پیش بر عبادتگاه اقلیت‌های سیک در کارته پروان شهر کابل، از افغانستان به هند انتقال داده شد، چشم‌دیدهایش از زنده‌گی زیر سلطه طالبان را به یک رسانه هندی روایت کرده است.

مانپریت کائور، زن نجات‌ یافته از اقلیت‌های سیک در حمله داعش بر عبادتگاه سیک‌ها در کارته پروان در گزارشی که روز یک‌شنبه، ۱۶ اسد، از سوی شبکه هندی نشر شده، زنده‌گی زیر سلطه طالبان را به زندان تشبیه کرده است.

خانم کائو گفته است که شب‌ها نمی‌توانستند آرام و راحت بخوابند، نمی‌توانستند از خانه به آسانی بیرون شوند و حتا نمی‌توانستند فرزندان‌شان را از ترس حمله‌های تروریستی به مکتب بفرستند.

کائو می‌گوید: «ما قبل از خروج از خانه ۱۰ بار فکر می‌کردیم، برای فرزندان‌مان بیرون رفتن غیرممکن بود. اگر مجبور بودیم بیرون برویم، صورت خود را می‌پوشاندیم، اکثر اقلیت‌ها در افغانستان به آموزش دسترسی ندارند، زیرا فرستادن کودکان به مکتب به معنای به خطر انداختن جان آنان است».

بیش از ۱۰۰ تن از اقلیت‌های سیک افغانستان پس از حمله داعش بر عبادتگاه آنان در ساحه کارته پروان شهر کابل، به هند منتقل شدند.

دکمه بازگشت به بالا