طالبان در غزنی چند عزادار را زخمی کردند و جلو گردهمایی در مرکز شهر را گرفتند

۸صبح، کابل: منابع از ولایت غزنی می‌گویند که طالبان مسیر‌های منتهی به داخل شهر را به روی کاروان‌های عزاداران بسته و چند تن دیگر را با شلیک گلوله و لت‌وکوب زخمی کرده‌اند.

منابع امروز دوشنبه، ۱۷ اسد، تایید کردند که طالبان خلاف رسم معمول از تجمع دسته‌های عزاداری روز عاشورا در مسجد جامع کلاه ‌سبز در مرکز شهر جلوگیری کردند.

از سویی هم، منابع محلی در غزنی از زخمی شدن پنج تن در اثر شلیک و لت‌و‌کوب از سوی طالبان خبر داده‌اند.

براساس اطلاعات منابع، این افراد زمانی زخمی شدند که طالبان مانع ورود کاروان‌های عزاداران به داخل شهر شده و با مردم از خشونت کار گرفتند.

منابع می‌افزایند که دو تن از متنفذان ساحه توحیدآباد، در اثر لت‌و‌کوب و سه تن از باشنده‌گان خواجه‌علی در ساحه حوزه دوم امنیتی شهر غزنی، در اثر شلیک مستقیم طالبان زخم شدند و اکنون در شفاخانه این ولایت بستری هستند.

از سویی هم براساس معلومات منابع محلی در غزنی، طالبان بر سر چگونه‌گی تأمین امنیت عزاداران حسینی در این ولایت با‌هم درگیر شده و به ‌روی یک‌دیگر شلیک کرده‌اند.

به گفته منبع، طالبان پس از آن با‌هم درگیر شدند که شماری از افراد مربوط به اداره استخبارات این گروه، مانع ورود عزاداران حسینی به داخل شهر شدند، اما گروهی دیگر با این دستور مخالفت کرد.

این در حالی است که برگزاری مراسم در شماری دیگری از ولایت‌ها نیز با محدودیت‌هایی همراه بوده است.

در ولایت بلخ طالبان از تجمع شیعیان در روضه سخی جلوگیری کرده و در کابل در بیشتر مناطق شبکه‌های مخابراتی را غیر فعال کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا